robert.lezak@normanbenett.pl
Tel.: +48 504 104 694

Jak to robimy ? Jak łączymy warsztaty i coaching grupowy z podróżowaniem i co to daje ?

Sprawa wydaje się prosta i naturalna, szczególnie dla osób które uwielbiają poznawać nowe miejsca i eksplorować nieznane przestrzenie.

Gdy połączysz wyprawę w nieznane po unikalnych miejscach z coachingiem powstaje coachingtravel. Czym różni się wyprawa coachingowa od klasycznej wycieczki? W klasycznej wycieczce większość elementów jest ściśle zaplanowanych i zazwyczaj nie wydarza się lub nie powinno wydarzyć nic nieprzewidzianego. Natomiast w wyprawie coachingowej rzecz ma się zupełnie inaczej. Przede wszystkim nietypowa sytuacja podroży, wyprawy, wyjścia poza strefę komfortu jest celem samym w sobie. Droga, bycie w podróży, wyprawa jest tym, co stanowi prawdziwą wartość dla podróżnika, coacha, pasjonata. Owszem, podróż jest zaplanowana, podobnie jak ciekawe i inspirujące miejsca do zwiedzania. Zaplanowane są w szczegółach ćwiczenia i rozmowy coachingowe i nawet komfortowe zakwaterowanie, lecz niezaplanowane sytuacje i przygody są również mile widziane, podobnie jak zmiany planów i wyzwania natury logistycznej, psychologicznej, przyrodniczej – one bowiem zapraszają nas do nowych odkryć, do wychodzenia ze strefy komfortu.

Jednak najistotniejszym celem, oprócz doświadczania podróży w kontakcie z malowniczą przyrodą, jest nabywanie umiejętności i kompetencji coachingowych. Droga jest metaforą zmiany. Zmiana to zaproszenie do wyjścia ze strefy komfortu po to, by dokonać oceny stanu obecnego, ustalić cele rozwojowe i spodziewane efekty i wreszcie podjąć modyfikacje we własnym stylu działania. Droga staje się również zaproszeniem do budowy kompleksowej strategii prowadzącej do sukcesu. W coachingtravel zastosowaliśmy jeden z najnowocześniejszych modeli edukacyjnych i rozwojowych. To model kształcenia poprzez zabawę, w czasie aktywnego, ekscytującego podróżowania, w czasie osobistego coachingu w grupie, jako proces poznawania siebie samego, przy jednoczesnym poznawaniu narzędzi coachingowych. Poznasz bowiem gry coachingowe, dzięki którym zmiana, rozwój, coaching, procesy grupowe okażą się proste i łatwe w kierowaniu a osobiste odkrycia rozwojowe w zasięgu ręki. Gry coachingowe pozwalają osiągnąć znakomite rezultaty w krótkim okresie czasu. W czasie procesu grupowego następuje zmiana osobista polegająca na odwołaniu się do najsilniejszych osobistych wartości i życiowej misji. Pojawia się głębokie rozumienie własnych i cudzych motywacji oraz praktyczne poznanie narzędzi coachingowych.

Zapraszamy menedżerów, coachów i trenerów, pasjonatów i podróżników, każdego, komu nieobce jest doświadczanie, zabawa, rozwój osobisty i zamiłowanie do podróży, oraz egzotycznych miejsc. Dlatego program dostosowany jest z jednej strony do celów i zadań stawianych wobec ludzi biznesu, lecz również do wszystkich osób ciekawych świata, rozmiłowanych w rozwoju osobistym i doświadczaniu. Będziemy poznawać techniki i narzędzia coachingowe w nowatorskiej formie. Będziemy uczyć się zarządzania zmianą, uruchamiania ciekawości, osobistej spójności i wewnętrznej charyzmy coacha. Podróż może być również tylko i zabawą, dobrym wypoczynkiem, oddechem od codzienności. To Ty zdecydujesz jak wypełnisz podróż, do której cię zapraszamy!

Zobacz co o naszych wyjazdach coachingowych mówią sami uczestnicy

AniaZnowu pomyślałam, że to były idealne wakacje. Tym razem na Maderze, wyspie, na której dostęp do natury odbywa się bez niczyjego pośrednictwa. Natura jest tam taka, jak chce, niezafoliowana, nielimitowana, nie pokolorowana. W takich warunkach nie czuć trudu pracy nad sobą, która odbywa się na czasem bardzo ciemnych głębokościach. Coaching, codzienny, wielogodzinny, najbardziej intensyny, jak to sobie można wyobrazić, w takich warunkach jest jak gimnastyka w wodzie – nie czuję, kiedy ćwiczę, ale jak wyjdę na brzeg, wiem, jak wiele pracy wykonałam. Teraz myślę, że to czasem jest operacja plastyczna na umyśle, lifting wyimaginowanych zagrożeń, bez litości, mocne cięcia, żeby nic już nie wchodziło mi w drogę, kiedy chcę być sobie po prostu happy. To nie są żarty, ani jakieś górnolotne obietnice ulepszenia siebie, to fakty. Jestem pewna, że ta praca, którą wykonałam tam dla siebie i na sobie, nie byłaby jednak możliwa bez Waszego cudownego przewodnictwa i opieki. Dziękuję Wam, Anioły i Mistrzowie (jeśli Dan Brown napisze książkę pod tym tytułem, to wiecie, komu odpali procent

Ania, Dziennikarz

MagdaPrzepiękne kwiaty rosnące w każdym zakamarku, egzotyczne owoce, górzyste panoramy wyspy powodowały napływ nieograniczonego szczęścia. Zajęcia zachęcały do głębszych rozważań a w konsekwencji do niesamowitych odkryć, o które  nigdy  bym siebie nie podejrzewała. Była to nie tylko cudowna podróż na przepiękną wyspę ale przede wszystkim w głąb siebie. Dziękuję

Magda, Key Account Manager

KasiaNa Twoje ręce składam podziękowanie całej ekipie trenerskiej za każde doznanie. Jest tego tak wiele, ze mój umysł dokonał ciekawej rzeczy… Spakował to wszystko tzw. rar-em, (żeby mnie nie przerazić) I teraz powoli rozpakowuje wszystko plik po pliku. Cały czas otwierają się nowe foldery w mojej głowie I wszystko wciąż się jeszcze procesuje. Nie mam pojęcia ile czasu zajmie mi zintegrowanie tego ogromu wiedzy, wrażeń i emocji ale jedno wiem na pewno BYŁO WARTO – Sam wiesz to doskonale. Dziękuje raz jeszcze za wszystko i do zobaczenia na australijskim szlaku.

Kasia, Finance Manager
Translate »