robert.lezak@normanbenett.pl
Tel.: +48 504 104 694

Tym razem wybraliśmy się do Włoch a dokładnie na Sycylię.

Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym od wieków fascynuje egzotyką, bogactwem zabytków i krajobrazami, które stały się natchnieniem dla wielu artystów. Już przez starożytnych nazywana Wyspą Słońca, szczyci się największą w Europie liczbą godzin słonecznych w ciągu roku. Czekają na nas piękne widoki, cudowne zatoki i wspaniałe zabytki. Podczas podróżowania własnym autokarem poznamy też historię Sycylii. Będzie z nami polska przewodniczka, która bardzo chętnie o wszystkim opowie. Odwiedzimy takie miasta jak Taormina, wulkan Etna, miasto Katania czy Syrakuzy.

Tym razem mieliśmy pod opieką zespół składający się z 10 osób, pracowników jednej firmy.

Zobaczcie sami jak się bawiliśmy

Zapijanie stresu to strach przed odrzuceniem i niska samoocena skłaniają nas do większego spożycia trunków podczas imprez dowodzą Hannah Hamilton i Tracy Deheart z uniwersytetu Loyola w Chicago.

Zapijanie stresu

Nadmierne spożywanie alkoholu jest popularne u wschodzącej w dorosłość młodzieży. Naukowcy na łamach czasopisma „Self and Identity”dociekają przyczyn używania alkoholu przez tą grupę wiekową. W badaniu 195 studentów okazało się, że podczas imprez aż pięć drinków więcej wypijali uczestnicy, którzy mieli niską samoocenę i jednocześnie przeżywali konflikt z przyjacielem, w porównywaniu z osobami z wysoką samooceną. Naukowcy tłumaczą że przez swoją „integrującą” moc alkohol pomaga nam zrekompensować lęk przed samotnością i brakiem akceptacji, zwłaszcza w sytuacji konfliktów z najbliższymi. Wcześniejsze badania wykazały że negatywne doświadczenia mogą powodować zwiększone spożycie alkoholu co jest dla nas sposobem radzenia sobie z emocjami. Lęk przed utratą bliskiej osoby – silniejsze u osób z niskim poczuciem własnej wartości skutkuje podobnie – tłumaczą autorzy badania i sugerują organizowanie warsztatów samoakceptacji dla młodzieży.

Źródło Magazyn Coaching nr 1.2017 autor Małgorzata Osowiecka

Twórzmy Świat do którego inni zechcą przynależeć

Jedź z nami na 7 dniową wyprawę w drodze do szczęścia – już 24 września 2017

Jesteśmy bogatsi ale czy szczęśliwsi?

W 1957 roku 52% mieszkańców Wielkiej Brytanii uważało się za osoby szczęśliwe a w roku 2005 było ich już tylko 36%. Chociaż w ostatnim półwieczu Brytyjczycy potroili swoje dochody. Gwałtowny rozwój chińskie gospodarki idzie w parze z równie gwałtownym wzrostem liczby dorosłych i dzieci cierpiących na stany lękowe i depresję. Według chińskiego ministerstwa zdrowia stan zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Chinach istotnie budzi obawy. Chiny nie są pod tym względem odosobnione, wzrostowi dobrobytu towarzyszy coraz silniejsze poczucie przygnębienia. Mimo że jesteśmy bogaci od poprzednich pokoleń – dotyczy to większości państw zachodnich oraz coraz większej liczby krajów ze Wschodu nie jesteśmy od nich szczęśliwsi.

Źródło – „W stronę szczęścia” Tal Ben-Shahar (Poznań 2009)

Twórzmy Świat do którego inni zechcą przynależeć

Jedź z nami na 7 dniową wyprawę w drodze do szczęścia – już 24 września 2017

Jak radzić sobie z depresją

W Stanach Zjednoczonych na depresję cierpi obecnie 10 razy więcej osób niż w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Średnia wieku w którym choroba atakuje po raz pierwszy wynosi 14 i pół roku. Dla porównania w 1960 roku było to 29 lat i sześć miesięcy. Badania przeprowadzone w amerykańskich college’ach wskazują, że niemal 45% studentów odczuwa „tak wielkie przygnębienie, że z trudem funkcjonują”.

Depresja

Źródło – „W stronę szczęścia” (Tal Ben Shahar)

2 dzień coachingu na Maderze

Dziś pracowaliśmy na terenie hotelu. Rozmawialiśmy o tym czym coaching jest a czym coaching nie jest oraz o filozofii coachingu. Każdy z uczestników wybrał obszar, którym chce się zająć podczas pobytu na wyspie.

Ruszyła 10 edycja Coaching Travel, tym razem lecimy na Maderę.

Będziemy zwiedzać i pracować nad sobą by określić własną strategie na to jak być jeszcze bardziej szczęśliwym. Program 8 dni – „W drodze do szczęścia”

Coaching na Maderze 8 dni już 14-21 marca

Program wyjazdu

Program jest pewną ramą filozoficzno-poznawczą, która dostarcza nowej wiedzy i inspiracji jak być bardziej szczęśliwą, spełnioną i dojrzała osobą. Zamieniamy sformułowanie „proza życia” na ”poezja życia”,

 • uczymy się nowych wzorców myślenia i działania,
 • poszerzamy własną perspektywę,
 • odnajdujemy zasoby w sobie, których wcześniej nie byliśmy świadomi
 • uczymy się radzić sobie z wyzwaniami życia w kreatywny sposób
 • doświadczamy różnych perspektyw i bogactwa, które daje nam zmieniające się otoczenie i inne osoby
 • poznajemy jak wrócić do szczęścia po stracie i trudnych sytuacjach życiowych
 • pomagamy jak odnaleźć właściwą drogę „na rozstaju” i jak bezpiecznej wchodzić w kolejne „zakręty”
 • budujemy własną strategię szczęścia, bo szczęście to zadanie na całe życie

Płynnie łączymy podróżowanie i zwiedzanie pięknych miejsc z przyglądaniem się sobie i rozwojowi „Ja”.

Podczas wyjazdu stosujemy metodologię coachingu na tle grupy. To oznacza że w atmosferze bezpieczeństwa każdy z uczestników pracuje nad swoimi celami i swoim sposobem na szczęście, inni służą jako wsparcie i poznanie nowych perspektyw i możliwości. Nad całością procesu czuwa dwóch profesjonalnych coachów z wieloletnim doświadczeniem ( ponad 8 lat pracy coachingowej i 10 zrealizowanych wypraw CoachingTravel ) z europejskim ceryfikatem EIA.

 

Metodologia coachingu

Polega na koncentrowaniu się na zasobach i możliwościach, uczymy bycia „tu i teraz” oraz spoglądania w przyszłość, jeśli analizujemy przeszłość to tylko w kontekście – czego mnie uczą te doświadczenia, jak mogę skorzystać z nich dzisiaj?   Stosujemy zasadę ekologii w coachingu – to znaczy szukamy rozwiązań które są bezpieczne, budujące, nie szkodzą innym i dbają o otoczenie. To ty decydujesz o poziomie otwartości i tym co wnosisz do grupy, angażujemy się i staramy wykorzystać najlepsze nasze umiejętności, każdy z nas bierze odpowiedzialność ze efekty swojej pracy. Ty decydujesz ile z odkryć i wniosków weźmiesz dla siebie i wdrożysz w swoim życiu, nie namawiamy, nie wywieramy presji ale ułatwiamy i pomagamy w wypracowaniu własnej strategii szczęścia. Wierzymy, ze każdy z nas zasługuje na dobro, szczęście i spełnienie.

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku I wspólna podróż. Poznanie się uczestników.

 

Dzień 2

Temat dnia: Rozpoczęcie, kontrakt grupowy – zadbanie o komfort i bezpieczeństwo pracy, wprowadzenie do filozofii coachingu i coachingu grupowego, zaprezentowanie metody Norman Benett.   Definicja – czym jest dla mnie szczęście? Określenie co będzie dla Ciebie drogą do szczęścia i spełnienia. Przyjrzenie się obszarom swojego życia: co chcę poprawić, rozwinąć, zmienić, na czym się skoncentrowac na tym wyjeździe?

Dzień w hotelu, poznanie okolicy i miasteczka, plażowanie, relaks w ośrodku.

 Madera Funchal

Dzień 3

Temat dnia: Moje mocne strony i zasoby na których mogę zbudować szczęście. Dostrzegamy pozytywy w sobie, uczymy się o nich mówić i o nich słuchać. Określimy również co nas powstrzymuje przed pełnią szczęścia. Zobaczymy jak pokonać nasze ograniczenia i jak szukać rozwiązań, skorzystamy z perspektywy innych uczestników grupy.

A to wszystko zwiedzając piękne Funchal; przejazd kolejką linową ponad dachami miasta, zwiedzanie: sanktuarium na wzgórzu Monte, ogród tropikalny z roślinnością reliktową i endemiczną Madery oraz wiosenny zjazd saniami.

 

 Coaching na Maderze

Dzień 4

Temat dnia: Moje wartości w drodze do szczęścia. Budowanie na wartościach i celach. Jak zmieniają się nam priorytety w życiu? Koncepcja K.G. Junga. dotyczącej rozwoju jednostki. Jakich kryzysów potrzebujemy doświadczyć, co w sobie przepracować żeby stać się pełną zintegrowaną osobą?  Akceptacja różnorodności i jej wpływ na relacje które budujemy ze współpracownikami i bliskimi.

Półwysep Św. Wawrzyńca . Wycieczka kajakami po zatoce oraz treking po półwyspie. Będziemy podziwiać piękno i klifowy krajobraz półwyspu św. Wawrzyńca oraz wysp Porto Santo i Desertas. Zobaczymy też pas startowy lotniska wspartego na 180 kolumnach.

Coaching na Maderze

Dzień 5

Temat dnia: Perspektywy i strategia szczęścia. Zobaczysz jak różne perspektywy wpływają na komunikację, relacje i odnajdywanie się w świecie. Wykład o badaniach na temat szczęścia, różne podejścia i model profesora Tal Ben Shahara. Zaproszenie do refleksji na temat stosowanych dotychczas strategii szczęścia, szukanie innych wzorów, wprowadzenie wniosków, modyfikacja dotychczasowych sposobów osisgania szczęścia – czyli w jaki sposób mogę być bardziej szczęsliwy.

Coaching na Maderze

Dzień w hotelu, korzystanie z atrakcji hotelu, plażowanie i relaks.

Dzień 6

Temat dnia: Odmierzanie życia. Analiza jak rozplanowany jest mój dzień, tydzień, miesiąc, Refleksje na temat organizowania własnego czasu, na co przeznaczam swoje życie, jak w rzeczywistości realizuje wartości które są dla mnie ważne, co zaniedbuję a co wzmacniam i rozwijam. Jak chciałbym żeby było w przyszłości, mój idealny plan. Co zmienię po powrocie?

Wyprawa do Porto Moniz gdzie zwiedzimy północną część wyspy. Przejedziemy malowniczą Drogą Północną po klifach północnego wybrzeża. Zobaczymy naturalne baseny lawowe w Porto Moniz gdzie zjemy obiad. Dalej wjedziemy na wysoki klif, skąd będziemy podziwiali panoramę zatoki. Następnie przejedziemy przez niezwykłą „tundrę maderyjską”, czyli płaskowyż Paul da Serra i Madalena do Mar.

wycieczki-madera-05

Dzień 7

Temat dnia: Podsumowanie wyjazdu, spojrzenie na swoje sukcesy: jak one mnie budują, co mogę wykorzystać, jakie są moje mocne strony. Technika w drodze do szczęścia – na jakich filarach chcę oprzeć moją przyszłość, tak aby być spełnionym , szczęśliwym, radosnym, wykorzystywać swoje talenty i mieć poczucie sensu. Określenie misji na dalszą część swojego życia, szczęście jako zadanie na całe życie. Podsumowanie odkryć z całego wyjazdu, jak wdrożę je po powrocie, wręczenie certyfikatów.

Wyprawa na Pico de Areiro.  Zobaczymy najwyższe szczyty Madery: od Pico Arieiro do Pico Ruivo, wszystkie powyżej 1800 m n.p.m. Odwiedzimy lasy laurowe oraz słynne levady.

Coaching na Maderze

Dzień 8

Wylot do Warszawy


Cena wyjazdu:

 • Cena w pokoju 2-os z 2 posiłkami za osobę: 3308 PLN + 0% VAT
 • Cena w pokoju 2-os z 2 posiłkami z widokiem na morze za osobę: 3698 PLN + 0% VAT
 • Cena 4 wycieczek: 1120 PLN + 0% VAT
 • Cena szkolenia 32 godziny warsztatu i coachingu grupowego: 2450 zł + 23% VAT
 • Razem: 6878 zł + VAT od części szkoleniowej

Wyjazd obejmuje:

 • Przelot w obie strony, zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym w hotelu 5***** (Hotel Melia Madeira Mare Resort & Spa), opieka rezydenta, ubezpieczenie, 32 godziny warsztatu i coachingu grupowego, 4 dni wycieczek po wyspie, własny kameralny autokar, opieka 2 profesjonalnych coachów.
WYŚLIJ ZGŁOSZENIE NA WYJAZD

Yoga Śmiechu. Na zakończenie wyjazdu odbyliśmy zajęcia z Jogi Śmiechu, które poprowadziła nasza uczestniczka, instruktorka Jogi Śmiechu Julita Śródkowska. Bardzo dziękujemy, to wspaniały dar na zakończenie 7 dni pracy nad sobą na Sycylii

5 dzień coachingu na Sycylii. Poznajemy swoje słabe i mocne strony. Stań się jeszcze bardziej szczęśliwy podczas Coachingtravel „W drodze do Szczęścia”

2 dzień coachingu na Sycylii

Dziś wybraliśmy do miejscowości Savoca, miejsce znane z filmu Francis Coppoli – „Ojciec chrzestny”. Była tu kręcona scena kiedy Michael Corleone poznaje swoją przyszłą żonę – Apollonie oraz słynna scena z baru.

Translate »