robert.lezak@normanbenett.pl
Tel.: +48 504 104 694
Termin: 30 marca - 2 kwietnia 2017

Wyjazd dla pracowników na 25 lecie firmy Max-el – Sycylia 2017

  • I Pierwszy aspekt to wycieczki krajoznawcze po wyspie.

Jest to wyjazd nagroda dla pracowników firmy. Wycieczki mają zwiększyć atrakcyjność wyjazdu i przede wszystkim zachęcić do wyjścia ze strefy komfortu, pobudzając uczestników do szukania nowych rozwiązań, do odkrywania własnych, mocnych stron. To również podtrzymanie dobrych relacji w grupie i jeszcze lepsze zintegrowanie zespołu.

  • II Drugi aspekt to szkolenie.

Czyli zajęcia grupowe prowadzone podczas całego wyjazdu przez 2 profesjonalnych coachów

Przed nami 3 dni wypoczynku na wyspie Sycylia. To największa wyspa na Morzu Śródziemnym od wieków fascynuje egzotyką, bogactwem zabytków i krajobrazami, które stały się natchnieniem dla wielu artystów. Już przez starożytnych nazywana Wyspą Słońca, szczyci się największą w Europie liczbą godzin słonecznych w ciągu roku.

 

Zwiedzanie

Oprócz celebrowania 25 lecia firmy, czekają na nas piękne widoki, cudowne zatoki i wspaniałe zabytki. Podczas podróżowania własnym autokarem poznamy też historię Sycylii. 
Będzie z nami polska przewodniczka, która bardzo chętnie o wszystkim opowie. Odwiedzimy takie miasta jak Trapani, Erice i Palermo.

Trapani, miasto zbudowane w czasach rzymskich na wąskim, wygiętym – sierpowatym – przylądku, wchodzącym w morze na wysokości wysp Egady, u którego podstawy wyrasta góra Erice (750 m). W starożytności Trapani było portem dla miasta Erice, a od średniowiecza był to jeden z najważniejszych portów Morza Śródziemnego, ze stoczniami i połowami tuńczyka na dużą skalę.

 

Erice, przepiękne średniowieczne miasteczko położone na szczycie Monte San Giuliano, 751m ponad zatoką Trapani. Dawny Eryks, założone przez syna Wenus i Butasa, to miasteczko z potężnymi murami obronnymi, wyślizganym brukiem kamiennych uliczek, placykami, podwórkami, kamiennymi domami i licznymi kościołami.

 

Palermo jest kulturalną, gospodarczą i turystyczną stolicą Sycylii. Miasto przyciąga swoją historią, kulturą, muzyką, zabytkami – romańskimi, gotyckimi i barokowymi kościołami oraz przepyszną kuchnią regionalną (cuccina napoletana). Najważniejszymi zabytkami Palermo są pozostałości murów rzymskich oraz pałac królewski (Palazzo Reale) ze słynną XII-wieczną kaplicą (Capella Palatina).

 

Kuchnia

Oprócz celebrowania 25 lecia firmy, czekają na nas piękne widoki, cudowne zatoki i wspaniałe zabytki. Będąc na Sycylii koniecznie trzeba posmakować sycylijskej kuchni która bazuje na zbożu, warzywach, ziołach, przyprawach, oliwkach i oliwie, owocach, orzechach, owocach morza i serze, a tutejsze przepisy stanowią niezwykły tygiel smaków. Makaron wytwarzany z twardej pszenicy może mieć różne kształty, od spaghetti i maccheroni (zwanych w lokalnym dialekcie maccaruna), po zite i gnocchi (zwane gnocculii). Najsłynniejszą potrawą na bazie makaronu jest pasta con le sarde (makaron z sardynkami i dzikimi koprem, choć wiele miejscowości ma swoje własne, lokalne wersje tej potrawy).

 

Co zabrać

Na Sycylii obowiązuje waluta euro, a więc należy zaopatrzyć się w odpowiednią kwotę (min. 100-200 euro), która powinna wystarczyć na ewentualne pamiątki, przekąski, lunch, napoje czy dodatkowe posiłki. Nasz hotel zapewnia nam śniadania. Tym niemniej podczas wycieczek po wyspie z pewnością zgłodniejemy nieraz i odwiedziny w tawernie na obiedzie czy w sklepie spożywczym będą konieczne. 
Przypominamy że jak w większości miejsc turystycznych należy zachować zdrowy rozsądek i być zawsze czujnym i trzymać dokumenty (przede wszystkim!) oraz pieniądze przy sobie w bezpiecznym miejscu. Jeżeli bierzemy jakieś leki, to oczywiście nie wolno o nich zapomnieć podczas wyjazdu, a zwykłe środki przeciwbólowe powinny znaleźć się w każdej osobistej apteczce. Jeśli ktoś cierpi na chorobę morską lub lokomocyjną, nie powinien zapominać o odpowiednich lekarstwach (czeka nas też wiele przejazdów po krętych wysokogórskich drogach).

 

Pogoda

Warto pamiętać, że pogoda na Sycylii, szczególnie zimą i wiosną potrafi być zmienna. Przeciętnie w ciągu dnia pogoda w okresie marca i kwietnia będzie dochodziła do ok. 20 C, a nocą rzadko spada do 10 C. Słońce świeci przez 7 godzin dziennie. Czasem może padać, czyli wiosna w całej okazałości. Tylko woda w morzu jeszcze chłodna. Oprócz lekkich rzeczy na słońce przyda się prawie zawsze lekka kurtka przeciwdeszczowa, polar lub 2 w jednym czyli przeciwdeszczowy softshell. Będziemy zwiedzać głównie miasta więc warto zabrać ze sobą wygodne buty.

 

Tak przygotowani na różne okoliczności zapraszamy na przygodę jaką z pewnością będzie wyjazd na Sycylię.

Translate »