robert.lezak@normanbenett.pl
Tel.: +48 504 104 694
Coaching Travel Sycylia 2016
Termin: 22 Wrz 2019 - 29 Wrz 2019
Kierunek: Sycylia wschodnia
Cena: 7955 zł

Jak być jeszcze bardziej szczęśliwym. Jak mówi profesor Tal Ben-Shahar z Uniwersytetu Harvarda „ Nie warto zadawać sobie pytania czy jestem szczęśliwy? Ponieważ jest to pytanie zamknięte. Sugeruje ono, że są tylko dwie możliwości – albo jestem szczęśliwy, albo nie. Dlatego lepiej postawić sobie pytanie” Jak mogę być jeszcze bardziej szczęśliwy?”

PLANOWANE GODZINY PRZELOTU MIEJSCE DATA WYLOT PRZYLOT
Warszawa Katania 22 Wrz. 2018 08:25 11:30
Katania Warszawa 29 Wrz. 2018 12:20 15:15

Ata Hotel Naxos Beach 4****. Hotel głównie dla rodzin z dziećmi oraz dla osób aktywnych, cieszący się bardzo dobrymi opiniami naszych Klientów. Idealne położenie przy samej plaży, bardzo smaczna i bogata kuchnia, bliskość wszelkich rozrywek kurortu oraz bardzo bogata infrastruktura hotelowa. Polecamy wymagającym Klientom nastawionym na aktywny wypoczynek!

Ata Naxos Hotel

Zobacz filmy z naszej ostatniej wyprawy na Sycylię


 • Odpowiesz na pytanie jak być jeszcze bardziej szczęśliwym

 • Wykreujesz swoją strategia sukcesu

 • Przyjrzysz się temu co działa a co nie działa w twoim życiu

 • Opracujesz odpowiednie zmiany wygodne dla ciebie

 • Nakreślisz plan działania na lepsze życie


Program wyjazdu

Program jest pewną ramą filozoficzno-poznawczą, która dostarcza nowej wiedzy i inspiracji jak być bardziej szczęśliwą, spełnioną i dojrzała osobą. Zamieniamy sformułowanie „proza życia” na ”poezja życia”,

 • uczymy się nowych wzorców myślenia i działania,
 • poszerzamy własną perspektywę,
 • odnajdujemy zasoby w sobie, których wcześniej nie byliśmy świadomi
 • uczymy się radzić sobie z wyzwaniami życia w kreatywny sposób
 • doświadczamy różnych perspektyw i bogactwa, które daje nam zmieniające się otoczenie i inne osoby
 • poznajemy jak wrócić do szczęścia po stracie i trudnych sytuacjach życiowych
 • pomagamy jak odnaleźć właściwą drogę „na rozstaju” i jak bezpiecznej wchodzić w kolejne „zakręty”
 • budujemy własną strategię szczęścia, bo szczęście to zadanie na całe życie

Płynnie łączymy podróżowanie i zwiedzanie pięknych miejsc z przyglądaniem się sobie i rozwojowi „Ja”.

Podczas wyjazdu stosujemy metodologię coachingu na tle grupy. To oznacza że w atmosferze bezpieczeństwa każdy z uczestników pracuje nad swoimi celami i swoim sposobem na szczęście, inni służą jako wsparcie i poznanie nowych perspektyw i możliwości. Nad całością procesu czuwa dwóch profesjonalnych coachów z wieloletnim doświadczeniem ( ponad 8 lat pracy coachingowej i 10 zrealizowanych wypraw Coaching Travel ) z europejskim certyfikatem EIA.

Metodologia coachingu

Polega na koncentrowaniu się na zasobach i możliwościach, uczymy bycia „tu i teraz” oraz spoglądania w przyszłość, jeśli analizujemy przeszłość to tylko w kontekście – czego mnie uczą te doświadczenia, jak mogę skorzystać z nich dzisiaj?   Stosujemy zasadę ekologii w coachingu – to znaczy szukamy rozwiązań które są bezpieczne, budujące, nie szkodzą innym i dbają o otoczenie. To ty decydujesz o poziomie otwartości i tym co wnosisz do grupy, angażujemy się i staramy wykorzystać najlepsze nasze umiejętności, każdy z nas bierze odpowiedzialność ze efekty swojej pracy. Ty decydujesz ile z odkryć i wniosków weźmiesz dla siebie i wdrożysz w swoim życiu, nie namawiamy, nie wywieramy presji ale ułatwiamy i pomagamy w wypracowaniu własnej strategii szczęścia. Wierzymy, ze każdy z nas zasługuje na dobro, szczęście i spełnienie.


Dzień 1

Spotkanie na lotnisku I wspólna podróż. Poznanie się uczestników.

Coaching Sycylia wschodnia 2016

Dzień 2

Temat dnia: Rozpoczęcie, kontrakt grupowy – zadbanie o komfort i bezpieczeństwo pracy, wprowadzenie do filozofii coachingu i coachingu grupowego, zaprezentowanie metody Norman Benett.   Definicja – czym jest dla mnie szczęście? Określenie co będzie dla Ciebie drogą do szczęścia i spełnienia. Przyjrzenie się obszarom swojego życia: co chcę poprawić, rozwinąć, zmienić, na czym się skoncentrować na tym wyjeździe? Dzień w hotelu, poznanie okolicy i miasteczka, plażowanie, relaks w ośrodku.

Coaching Sycylia wschodnia 2016

Dzień 3

Temat dnia: Moje mocne strony i zasoby na których mogę zbudować szczęście. Dostrzegamy pozytywy w sobie, uczymy się o nich mówić i o nich słuchać. Określimy również co nas powstrzymuje przed pełnią szczęścia. Zobaczymy jak pokonać nasze ograniczenia i jak szukać rozwiązań, skorzystamy z perspektywy innych uczestników grupy.

A to wszystko zwiedzając piękną Taorminę położoną w północnej części wschodniego wybrzeża Sycylii, w przybliżeniu w połowie drogi między Mesyną a Katanią. Miasto rozpościera się na stromych zboczach okolicznych gór, od poziomu morza aż do ich szczytów.

Dzień 4

Temat dnia: Moje wartości w drodze do szczęścia. Budowanie na wartościach i celach. Jak zmieniają się nam priorytety w życiu? Koncepcja K.G. Junga. dotyczącej rozwoju jednostki. Jakich kryzysów potrzebujemy doświadczyć, co w sobie przepracować żeby stać się pełną zintegrowaną osobą?  Akceptacja różnorodności i jej wpływ na relacje które budujemy ze współpracownikami i bliskimi.

Dziś eksplorowaliśmy Etnę czyli czynny wulkan na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Jest to obecnie najwyższy i największy w Europie stożek wulkaniczny. Aktualna wysokość to około 3340 m n.p.m. (z uwagi na aktywność wulkanu wartość ta ulega ciągłym zmianom). Etna zajmuje powierzchnię co najmniej 1250 km². W 2013 wulkan został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od 1987 część obszarów Etny chroniona jest poprzez Park Regionalny Etn. (źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Etna)

Dzień 5

Temat dnia: Perspektywy i strategia szczęścia. Zobaczysz jak różne perspektywy wpływają na komunikację, relacje i odnajdywanie się w świecie. Wykład o badaniach na temat szczęścia, różne podejścia i model profesora Tal Ben Shahara. Zaproszenie do refleksji na temat stosowanych dotychczas strategii szczęścia, szukanie innych wzorów, wprowadzenie wniosków, modyfikacja dotychczasowych sposobów osiągania szczęścia – czyli w jaki sposób mogę być bardziej szczęsśliwy. Dzień w hotelu, korzystanie z atrakcji hotelu, plażowanie i relaks

Dzień 6

Temat dnia: Odmierzanie życia. Analiza jak rozplanowany jest mój dzień, tydzień, miesiąc, Refleksje na temat organizowania własnego czasu, na co przeznaczam swoje życie, jak w rzeczywistości realizuje wartości które są dla mnie ważne, co zaniedbuję a co wzmacniam i rozwijam. Jak chciałbym żeby było w przyszłości, mój idealny plan. Co zmienię po powrocie?

Dziś odwiedziliśmy wyspy Liparyjskie (dawna nazwa: Wyspy Eolskie, wł. Isole Lipari, Isole Eolie) – grupa siedemnastu (siedmiu większych i dziesięciu małych) wysp pochodzenia wulkanicznego, położonych na Morzu Tyrreńskim, na północ od Sycylii. Wchodzą one w skład Włoch. Nazwa „Wyspy Liparyjskie” pochodzi z greckiego słowa liparos („żyzny”), zaś „Wyspy Eolskie” – od władcy wiatrów, Eola, który w mitologii greckiej miał tu swą siedzibę[1][2]. (źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspy_Liparyjskie)

Dzień 7

Temat dnia: Podsumowanie wyjazdu, spojrzenie na swoje sukcesy: jak one mnie budują, co mogę wykorzystać, jakie są moje mocne strony. Technika w drodze do szczęścia – na jakich filarach chcę oprzeć moją przyszłość, tak aby być spełnionym , szczęśliwym, radosnym, wykorzystywać swoje talenty i mieć poczucie sensu. Określenie misji na dalszą część swojego życia, szczęście jako zadanie na całe życie. Podsumowanie odkryć z całego wyjazdu, jak wdrożę je po powrocie, wręczenie certyfikatów.

Kończymy wyprawę zwiedzając Syrakuzy. Miasto to powstało jako antyczna kolonia greckich Dorów z Koryntu w 733 p.n.e. na miejscu wcześniejszej osady. Pierwsze ślady osadnictwa greckiego na tym terenie w postaci ceramiki mykeńskiej oraz grobów tholosowych pochodzą z XIV w. p.n.e.[1] Początkowo miasto zajmowało tylko przybrzeżną wysepkę Ortygię (gr. Ορτυγία, wł. Ortigia). Po zbudowaniu kamiennej grobli w VI wieku p.n.e. Syrakuzy zaczęły rozrastać się szybko na lądzie stałym, gdzie założono agorę, a z dala od miasta, nad rzeką Anopos, wzniesiono około 560-550 p.n.e. wielki peripteros dorycki poświęcony Zeusowi Olimpijskiemu. Od V wieku p.n.e. Syrakuzy były uważane za najpiękniejsze i najbogatsze, a niewątpliwie najludniejsze miasto wyspy (około 200 tysięcy mieszkańców), posiadające dwa doskonałe porty (handlowy i wojenny), które zapewniały panowanie miasta nad wschodnią częścią Sycylii. (źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Syrakuzy)

 

Dzień 8

Wylot do Warszawy


Cena wyjazdu:

 • Cena w pokoju 2-os  z 2 posiłkami za osobę: 3655 PLN + 0% VAT (ceny hotelu są uzależnione od operatora, sprawdź aktualne ceny w WAKACJE)
 • Dopłata do pokoju 1-os: 885 PLN + 0% VAT (ceny hotelu są uzależnione od operatora, sprawdź aktualne ceny w WAKACJE)
 • Cena 4 wycieczek: 1750 PLN + 0% VAT (przy 10 uczestnikach)
 • Cena szkolenia 32 godziny warsztatu i coachingu grupowego: 2550 zł + 23% VAT
 • Razem: 7955 zł + VAT od części szkoleniowej

Wyjazd obejmuje:

 • Przelot w obie strony, zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym w hotelu 4**** (Ata Hotel Naxos Beach), opieka rezydenta, ubezpieczenie, 32 godziny warsztatu i coachingu grupowego, 4 dni wycieczek po wyspie, własny kameralny autokar, opieka 2 profesjonalnych coachów z Europejską Indywidualną Akredytacją EIA EMCC na poziomie practitioner.
 • Minimalna liczba uczestników by wyjazd doszedł do skutku – 6 osób

 

WYŚLIJ ZGŁOSZENIE NA WYJAZD

Translate »